Lietuviškas vertimas "Cascading Style Sheets"
Originali versija: http://www.w3.org/Style/CSS/
Aktuali - išversta - versija: http://www.css-styles.lt/Style/CSS/
Vertejas: Dennis Loob

Didžiai gerbiamas šio dokumento skaitytojau – prašau atkreipkite demesi i tai, kad cia pateikti puslapiai yra oficialiu W3C tekstu vertimas. Originalus tekstai yra apsaugoti autoriaus teisemis, todel atkreipkite demesi i nuorodas dokumento originale. Atsakomybe del vertimu prisiima vien tik vertejas. Mes neatsakome už galimas vertimo klaidas, nes tik W3C originalas anglu kalba yra vienintelis leistinas ir teisetas dokumentas. Aciu jums už parama schokolade selbst gestalten. Vertejo komentarai yra pažymeti ir yra apsaugoti vertejo autorine teise. Jie nera originalaus angliško dokumento sudetine dalis.


Pakopiniu stiliu lapai
pradžios tinklalapis

(Šis puslapis naudoja CSS stiliu)

(pereikite prie kito skyriaus)

Pakopiniu stiliu lapai arba schemos (CSS - Cascading Style Sheets) - tai paprastas mechanizmas, leidžiantis žiniatinklio (Web) dokumente prideti stiliu (tai gali buti šriftai, spalvos, tarpai). Vartotojams skirtus vadovelius, knygas, elektroniniu konferenciju sarašus ir kita informacija galima rasti “Mokomes CSS” Learning CSS tinklalapyje. Pagrindine informacija apie stiliaus lapus galima rasti "Žiniatinklio stiliu lapai" Web style sheets tinklalapyje. Diskusijos apie CSS vyksta (archyvuotame) www-style@w3.org elektroniniu konferenciju saraše ("mailing list") (ir kartais CSS tinklaraštyje - CSS blog) ir comp.infosystems.www.authoring.stylesheets.

Kas naujo?

(pereikite prie kito skyriaus)

(Skelbimus apie naujas CSS (projekto) specifikacijas galima rasti "Einamieji CSS darbai" “CSS current work” tinklalapyje.

Ka nors prideti? Praneškite man me!

CSS naršykles

(pereikite prie kito skyriaus)

Lengviausias budas pradeti bandyti stiliu schemas - atsisiusti viena iš naršykliu, palaikanciu CSS. Ne visose žemiau nurodytose naršyklese idiegta pilna specifikacija, taciau naujos versijos yra pristatomos sparciai, todel ši situacija turetu greitai pasikeisti. Ivairiose svetainese yra aprašomos klaidos ir laikini problemu apejimai bugs and work-arounds.

Palaikymo lygis ivairiose naršyklese aprašytas žemiau nurodytuose šaltiniuose:

CSS daugialype autorine programine iranga

(pereikite prie kito skyriaus)

Šiuo metu didžioji žiniatinklio daugialypes autorines programines irangos dalis CSS stiliams suteikia tam tikra palaikyma. Žemiau pateiktas sarašas nera visiškai išbaigtas, taciau jame nurodytos (chronologine tvarka) visos programines priemones, apie kurias mums buvo pateikta informacija.

Kita programine iranga

(pereikite prie kito skyriaus)

CSS specifikacijos

CSS sistemoje naudojami ivairus lygiai ir profiliai. Bendrai kalbant, darbastalio naršyklese idiegti 1, 2 arba 3 lygiai, kitose programose idiegtas atitinkamas profilis ju platformai: mobiliojo ryšio telefonui, delniniam kompiuteriui (PDA), televizoriui, spausdintuvui, kalbos sintezatoriui ir kt.

Kitos su CSS susijusios specifikacijos:

Book: “Cascading Style Sheets” (3rd ed.) – errata

CSS istorija aprašyta knygos Cascading Style Sheets, designing for the Web 20 skyriuje chapter 20 (autoriai Hĺkon Wium Lie ir Bert Bos, 2 leidimas, 1999, Addison Wesley, ISBN 0-201-59625-3)

CSS Valid
CSS!Valid HTML 4.0! RSS feed Atom feed

Bert Bos, CSS kontaktas
Atnaujinta: 2009/08/04 12:37:49 $ GMT